Лудогорско колоездене – състезание по крос кънтри

На 27.07 в местността Пчелина край Разград се проведе първото състезание, в което взеха участие около 60 колоездачи и бегачи маратонци от 11 български градове.

Трасето бе отлично подготвено и маркарино от организаторите от клуб „Зелена Стъпка”, които осигуриха подкрепителни пунктове, добър награден фонд и оригинални медали изработени изцяло от дървесина.

Състезателките на колоездачен клуб „Варна” Деница Иванова и Венета Пандохова се класираха първа и трета при жените, а Добрин Лиловски, Тодор Ангелов и Николай Стамболийски заеха първите три места на стълбичката при мъжете.

Юношите Ясен Александров (6-ти), Георги Митков (14-ти) и Йордан Борисов (23-ти), участваха в общото класиране при мъжете и за съжаление нямаше отделно класиране за тази категория.

IRun „Аладжа манастир”

На 13-и юли организаторите на традиционните паркови бягания IRun организираха второто си природно бягане и колоездене около Аладжа манастир.

Отборът на КК Варна се чувстваше „в свои води“ и състезателите заеха всички подиуми в дисциплините с велосипеди.

При колоездачите Добрин Лиловски зае първа позиция с време 1 час и 5 минути, а на третото място на стълбичката се качи Калин Веждаров с време 1 час и 17 минути.

Освен с колелото, състезателите на КК Варна показаха, че могат и да бягат. В дисциплината дуатлон Димитър Карабахчиев победи всички конкуренти с цели 13 минути пред втория участник. Той преодоля дистанцията 21 км с велосипед и 12 км бягане за време 2 часа и 33 минути.

Дамският подиум беше пълен само с представителки на КК Варна. След Анелия Карагьозян на стълбичката се нареди Венета Пандохова. Двете караха и бягаха същата дистанция под палещото обедно слънце в неделния ден.